divadlo Já to jsem
divadlo Já to jsem
Eliščiny pohádky

Eliščiny pohádky

Pohádka o princezně, princi, skřítcích, draku a neopodstatněném strachu.

(Sovy nejsou tím, čím se zdají být. Ne všechno, co se třpytí, je zlato. Ne každý pes, co štěká, kouše.)

Pro publikum 3+

Více informací

Pinocchio

Pinocchio

- copak o něm potřebujete něco slyšet?

Možná ano. Jsou totiž věci, které si musíme často připomínat. Třeba to, že se nelže a že z nás budou pořád jenom dřevění panáčci, pokud se  budeme starat jen sami o sebe.

Pro publikum 3+

Více informací

Kolotoč pohádek

Kolotoč pohádek

Dvě klasické (lidové) pohádky (O Jeníčkovi a Mařence, O velké řepě) a třetí na požádání (O kohoutkovi a slepičce) propojené a v celku tradičně zpracované divadlem „Já to jsem" (námi) Vás přivedou do světa loutek (marionet) hrajících své příběhy na našem kolotoči.

Pro publikum 3+

Více informací

Pinocchio

Vánoční příběh

Také by se mohl jmenovat „Cesta do Betléma“ nebo „Co se dělo o Vánocích“ či „Narození Ježíše (Ježíška) Krista“. Je to skoro tradiční zpracování této události a to především podle Lukášova evangelia.

Malý princ

Malý princ

Rád bych Vám vyprávěl o Malém princi. Dosud nikdy jsem tu příhodu nikomu nevyprávěl. A dnes je tomu jistě již šest let, co můj přítel odešel s beránkem.  Snažím-li se to tu vše dopodrobna popsat, dělám to proto, abych na něj nezapomněl. Je smutné zapomenout na přítele. A mohu se stát jednou takovým jako dospělí, kteří se už nezajímají o nic jiného než o číslice." Divadlo jednoho herce, který na starém kočárku, s pomocí loutek a hudby, vypráví o svém setkání s Malým princem.

Pro publikum 5+

Více informací

Iluminace

Iluminace

“Osvětlení, etapa procesu tvůrčí činnosti, heuristický moment vyřešení problému, náhlé poznání,„osvícení.“ Víc než o vyřešení problému jde o vynesení problému pod světlo lampy. Problémy si každý řeší víceméně sám. Loutková „pohádka“ pro dospělé na motivy textů z knih „Sezóna v pekle“ a „Iluminace“ od francouzského básníka J. A. Rimbaud(a).

Pro publikum 12+

Více informací