divadlo Já to jsem

Dracula

Pro publikum: 12+

Délka představení: 70 minut

  • Scénář, režie, hraje: Vítězslav Marčík ml.
  • Vítězslav Marčík ml., Eva Marčíková ml., Jaroslav Marčík
  • Loutky: Vítězslav Marčík ml.
  • Scéna: Vítězslav Marčík ml., Jaroslav Marčík, Eva Marčíková

Jde o divadelní zpracování stejnojmenného románu od Brama Stokera v kombinaci s knihou Luciferův efekt od psychologa Philipa G. Zimbarda.

Celá hra spočívá na třech pilířích, výrazových prvcích, které se formou koláže překrývají, střídají, vyrušují a tím, jak doufáme, vzniká vícevrstvé vyprávění notoricky známého příběhu, při kterém se divák zamyslí i nad něčím jiným než je příběh sám.

Těmito pilíři jsou:

-Marionety. Postavy nesoucí dějovou linii, držící se původního textu.

-Hudba. Ve hře hrajeme několik lidových písní, nejčastěji z oblasti Horňácka a Slovácka. Vedla nás k tomu domněnka, že ačkoliv je Dracula zasazen do oblasti Transilvánie, čerpal autor hodně inspiraci z pověstí Moravy a Slovenska, nejvíce pak (podle některých) z příběhů o hraběnce Báthoryové, Čachtické paní.

-Kuchařská show. Jelikož nejen tento příběh, ale i celý život se točí okolo pojídání, můžeme během „vaření“ slyšet zaznít jak hlouposti, tak otázky jako: Čím a na úkor čeho se krmíme? Kde se stává dobrota pro jedny zlem pro druhé? Co je zlo? Jsem snad já zlý? Můžeme v tomto antropocentrickém žití pokračovat?…

Každopádně doufáme, že jde o Hořko-sladko-kyselou kuchařskou podívanou na oduševnělé loutky a bezduché lidi okořeněné špetkou lidové hudby. Chuť toho všeho by měla být převážně osvěžující, ačkoli některá sousta diváka zamrazí. Ale v celku je to veselý HOROR.

Informace pro pořadatele:

tma

prostorové nároky:
šířka: 6m x hloubka: 4m x výška: 3m

el. připojení 380V

doba přípravy: 2 hodiny

doba bourání: 1,5 hodiny

Dracula_05